ניהול פרויקטים SAP ByDesign

ניהול פרויקטים SAP ByDesign

ניהול פרויקטים SAP ByDesign בעלת אינטגרציה מלאה לעולם הפיננסי, הרכש, המכירות והלוגיסטיקה. 

ניתן לנהל סוגי פרויקטים שונים, לדוגמא

  • פרויקט מכירה ללקוח
  • פרויקט שיווק
  • פרויקט מחקר ופיתוח
  • פרויקט לצבירת עלויות

 קונפיגורציית המערכת כוללת וריאנטים שונים לטובת מימוש הפונקציונאליות של הפרויקטים לעיל. 

ניתן לתכנן את הפרויקט תוך שימוש בתרשים גאנט הכולל שלבים מרכזיים, פעילויות, צ’ק ליסט ואבני דרך. ניתן ליצור היררכיה של חבילות העבודה בפרויקט וכן תרשים רשת בהתאם לקדימויות והאילוצים, כולל קבלת הנתיב הקריטי. 

אפשר להגדיר צוות פרויקט הכולל כח אדם פנימי וחיצוני. ניתן להניע תהליכי רכש לשכירות העובדים החיצוניים. בנוסף, המערכת מאפשרת קישור של חומרים לפרויקט לטובת הזמנה מהמחסן או מספק חיצוני. 

בפרויקט מכירה ללקוח ,של זמן וחומר, ניתן להפיק חשבונית על בסיס הדיווח בפועל. בנוסף המערכת תומכת בשיטות שונות להכרה בהכנסה.

מבנה פרויקט - תרשים גאנט

ניהול פרויקטים SAP ByDesign ,ניתן ליצור גאנט על בסיס חבילות עבודה  מרכזיות, פעילויות, צ’ק ליסט  ואבני דרך.כולל קשרים סטנדרטיים בין פעילויות ונתיב קריטי. המערכת מאפשרת מבטים שונים של התצוגה לפי תזמון, עבודה, צוות פרויקט ועוד. 

מבנה פרויקט WBS

ניתן להציג את מבנה הפרויקט בהיררכיה הכוללת את שלבי הפרויקט WBS, הפעילויות ואבני הדרך.

מבנה פרויקט - תרשים רשת

ניתן להציג את מבנה הפרויקט בתרשים רשת, המציג את הקדימויות בין המרכיבים השונים של הפרויקט.

צוות הפרויקט

המערכת מאפשרת להגדיר את צוות הפרויקט, הכולל כ”א פנימי וכ”א חיצוני ( ספקים / יועצים). לכל איש צוות ניתן להגדיר את ה service שהוא מיועד לתת, את התאריכים הנדרשים והיקפי שעות העבודה המתוכננות. תכנון אנשי הצוות  מהווה מרכיב בעלות המתוכננת של הפרויקט. 

ניתן להציג את תרשים הגאנט כולל אנשי הצוות המיועדים לכל פעילות. לכל איש צוות הגדרת השירות שאמור לתת, התאריכים ושעות העבודה.

תצוגה חלופית של הגאנט במרכזה חבר הצוות עם פירוט כל הפעילויות אליהן הוא משויך.

רכש שירותים לפרויקט

מתוך הפרויקט ניתן להניע ישירות את דרישות הרכש לשירותים והחומרים. המערכת יוצרת דרישות רכש לכל work package ( שילוב של פעילות + שירות ) ויכולה גם להמיר אוטומטית את הדרישה להזמנה, בהתאם להגדרות קונפיגורציה.

במערכת גם תהליך מובנה של רכש בין חברתי של שירותים, כאשר 2 החברות על אותה הפלטפורמה Purchasing Intercompany Services.

חומרים לפרויקט

רשימת החומרים בפרויקט כוללת חומרים אשר נרכשים מספקים חיצוניים וחומרים אשר נדרשים מהמחסן. ניתן להניע, ישירות מהפרויקט stock order למשיכה מהמחסן. המערכת תומכת ב 3 שיטות למשיכה מהמחסן: Consumption (צריכה ישירה), Pick-Up (איש צוות הפרויקט לוקח איתו את החומרים לאתר הפרויקט), Pre-Delivery (הפריטים נשלחים ישירות מהמחסן לאתר הפרויקט).

תכנון עלויות לפרויקט

מלבד העלויות שנובעות מתכנון כ”א וחומרים, ניתן גם לתכנן עלויות נוספות, כמו נסיעות, מלונות וכדומה. ניתן להציג את התכנון בדוחות שונים.

הצעת מחיר ללקוח לפי פרויקט

מערכת ניהול הפרויקטים קשורה למערכת המכירות וניתן ליצור הצעה ללקוח על בסיס תכנון העלויות של הפרויקט.

הזמנת מכירה ללקוח לפי פרויקט

על בסיס הצעת המחיר, שנוצרה מהפרויקט, ניתן ליצור הזמנת מכירה ללקוח. תהליך נוסף במערכת SAP ByDesign הינו יצירה של הזמנת מכירה ללקוח, עם פריטים Item type אשר מיועדים לביצוע ע”י פרויקט. מתוך הזמנת המכירה ללקוח יוצרים את הפרויקט.

המערכת מאפשר הצגה נוחה של Documents flow המראה את הקשרים בין האובייקטים השונים שנוצרו במערכת. כמו פרויקט, הצעת מחיר ללקוח, הזמנת מכירה, קישור לרישומים פיננסיים ועוד.

עלויות בפועל בפרויקט

עלויות בפועל בפרויקט נובעות מדיווחים של ביצוע בפועל ע”י הספקים ( שירותים וחומרים), דיווח שעות עבודה של כ”א פנימי וחיצוני, דיווח אספקת חומרים מהמחסן, דיווח הוצאות נסיעה וכדומה.

דיווח שעות העבודה יכול להתבצע בטלפונים ניידים באפליקציית Project2Go  . ניתן גם לדווח בתוכנת SAP Concur אשר לה אינטגרציה למערכת SAP ByDesign . המערכת גם כוללת תהליכי אישור לדיווח שעות העבודה.

דיווח הוצאות נסיעה Travel Expenses, עובר אישור ולאחריו נקלט במערכת.

במקרים של הזמנת לקוח לפי Time&Materials ,דיווח העלויות בפועל יכול להוות בסיס ליצירה של חשבונית ללקוח ובסיס להכרה בהכנסה. במערכת שיטות שונות להכרה בהכנסה.

SAP-Bydesign-Project-Management-שעות-עבודה

מידע נוסף

לקבלת פרטים נוספים פנה אלינו Business ERP

לקבלת מידע טכני לחץ כאן

הנושאים הבאים יכולים לעניין אתכם:

דילוג לתוכן